Yardımcı Malzemeler

 

Polyester temizleyici


Polyester reçinenin kullanıldığı fabrika ve atölyelerde kullanılan aletlerin temizlenmesinde "Polyester Temizleyici" kullanılmaktadır. Temizleyici reçineyi çözebilir, bez veya benzeri temizlik ürünleri yardımıyla ortamdan uzaklaştırabilirsiniz. 12 kg.lık teneke & 165 kg.lık varil ambalajlarında satışa sunulmuştur. Ürün hakkında daha fazla bilgi ve en uygun koşullarla fiyat teklifi almak için firmamızla irtibata geçiniz.

Cabosil® M-5 Orta yüzey füme silika


CABOSIL® M-5 füme silika, 200 m2/g orta bir yüzeye sahip hidrofilik dumanlı bir silika’dır. Silika dioksit (SiO 2 ), aynı zamanda silika olarak bilinen, dünyanın en zengin iki maddesinden üretilen doğal bir bileşiktir. Çoğu kuartz şeklinde tanınan silikon dioksit doğal olarak suda, bitkilerde, hayvanlarda ve dünyada bulunur. Dünya kabuğu yüzde 59 silika ve gezegendeki bilinen kayalardan yüzde 95'ten fazlasını oluşturuyor. Bir kumsalda oturduğunuzda, ayak parmaklarınız arasına giren kum biçimindeki silisyum dioksittir. CABOSIL® M-5 füme silika, hidrofobiklik ve saklama stabilitesinin orta derece önem arz ettiği durumlarda tüm reçine sistemlerinde bir reoloji kontrol katkı maddesi olarak kullanım için düşünülmelidir. 10 KGR lık kağıt torbalarda satılır.

Polres Kobalt - Hızlandırıcı


Polyester reçinelerin kürlenmesinde hızlandırıcı kullanılmaktadır. Hızlandırma sistemleri, sıcaklıkla kürleme sistemleridir (örneğin: SMC/BMC). Hızlandırıcılar arasında en yaygın kullanılan hızlandırıcı, MEK-P (Metil etil keton) ile Uyumlu Kobalt Oktaattır. Jel ve kür süresini ayarlamak için reaksiyon hazırlamada kullanılanlar. Hava ,ortamın sıcaklığına ve yapılan uygulamaya göre MEKPEROXIDE ve Kobaltoktaat miktarı belirlenir. 24 ve 25 kgr plastik bidonlarda satılır.

Polres Strien Monomer - İnceltici


Polyester reçinelerin inceltilmesinde kullanılan monomerlerin başında Stiren gelir. Polyester reçinelerin içinde %20-55 arasında hazır bulunur. Malzeme üretiminde kullanılan reçinenin uygun viskozite aralığına getirilmesi için kullanılmaktadır. Varil ambalaj 190kg ve teneke ambalaj 15kg da satılır.

Akperox A1 Doymamış polyester reçineler için katalizör


Akperox A1 genel maksatlı MEKP olup doymamış polyesterlerin oda sıcaklığında kürlendirmek için ve metal tuzları ile birlikte dökümlerde ve boyalarda kullanılır. Akperox A1 özellikle Jelkotlar , Laminasyon (kaplama) reçineleri, vernikler ve dökümlerin sertleştirilmesi için uygundur. Genel olarak %1 - %2 (ağırlıkça) kullanılması tavsiye edilir. Oda sıcaklığında kobalt hızlandırıcılarla (Akcobalt %6) birlikte kullanılması gerekir. 30 kg PE Bidon, 5Kg PE bidon ambalajlarında satışa sunulmaktadır.

AKPEROX A50


AKPEROX A50, oda ve yüksek sıcaklıklarda Doymamış Polyester reçinelerini sertleştirmek için genel amaçlı bir MEKP tir. Genellikle metal tuzları ile birlikte kullanılır. Jelkot reçinelerinin kürlenmesi, laminasyon (kaplama), vinilester, elyaf, düğme, macun ve döküm türü polyester reçineler, CTP boru üretimi için uygundur. Kanıtlanmış düşük su içeriği ile birlikte sıvı jelkot uygulamaları için özellikle uygundur. (Ör. Denizcilik uygulamaları, dolap vb. üretim) 30 kg PE Bidon, 5Kg PE bidon ambalajlarında satışa sunulmaktadır.

AKPEROX A60


AKPEROX A60, oda ve yüksek sıcaklıklarda Doymamış Polyester reçinelerini sertleştirmek için genel amaçlı bir MEKP tir. Genel amaçlı reçinelerin yanı sıra, vinilester reçineleri, düğme tipi reçineler, döküm tipi reçinelerin kürleştirilmesi için uygundur. AKPEROX A50 ürününden daha kısa jel ve kür süresi sağlar. Özellikle GRP Boru üretiminde ve genel amaçlı uygulamalarda kullanılması önerilir. 30 kg PE Bidon, 5Kg PE bidon ambalajlarında satışa sunulmaktadır.

Ti-Pure™ R-902 (Titanuim Dioksit)


Titanyum dioksit (TiO2) Renklendirici olarak kullanılan titanyum dioksit, titanium beyazı olarak da bilinir. Gıda renklendiricisi olarak kullanımının yanı sıra, boya ve güneş losyonu üretiminde de kullanılır. Yaygın olarak kullanılmaktadır, çünkü gözle görülebilir ışığı etkin biçimde dağıtır, boya ve kaplamalara beyazlık, parlaklık ve opasite özellikleri verir.Ham titanyum dioksit, titanyum tetraklorun saflaştırılması yoluyla elde edilir. Bu işlem sülfat ve klor prosesleri olarak iki türde yapılmaktadır. Ticari titanyum dioksit saf değildir, sentetik bir pigmenttir. 25kg lik kağıt torbalarda satılır.

MAT 8 450 GR/M2 CAM ELYAF KEÇE


Cam elyaf keçeleri, genel amaçlı el yatırması uygulamaları için geliştirilmiştir. iyi ağırlık dağılımı, çabuk ve kolay ıslanma, elyaf yapısı sayesinde düşük reçine tüketimi, kalıba çok kolay yatma, çok kolay işlenebilirlik, özellikleri sayesinde geniş bir kullanım alanına sahip olup, silan esaslı bağlayıcısı polyester reçinelerle uyumludur.

KCR2(M) 2400 TEX ROVİNG PÜSKÜRTME FİTİLİ


Spray-up püskürtme elyaf çok uçlu fitili, özel amaçlı püskürtme uygulamaları için geliştirilmiştir. Bobinden düzgün çözülme, iyi ve kolay kırpılabilirlik, düzgün dağılım, çok düşük statik elektrik, iyi ıslanma ve kolay işlenebilirlik, düşük polyester reçine tüketimi özelliklerine sahip olup, silan esaslı bağlayıcısı, polyester reçinelerle uyumludur.

FWR6-1200 TEX


CAMELYAF GLASS FIBER / FWR6 tek uçlu fitili, E-camı elyafından, elyaf sarma prosesi için geliştirilmiştir. FWR6 direk sarma fitili; bobinden düzgün çözünme, üstün proses performansı, pamuklanmama, çabuk ve tam ıslanma, yüksek mekanik özelliklere, sahip olup, silan bazlı bağlayıcısı polyester, vinilester ve epoksi reçinelerle uyumludur.

Polres Süper Wax


CTP ve döküm uygulamalarında, temizlenmiş kalıp iç yüzeyine bez ile sürülerek, nihai ürünün kalıptan kolay ayrılmasını sağlar. 1kgr lık metal kutu ambalajlarda satılır.

Modifikasyon Kodları

T Tiksotropik LS Düşük Çekme
A Kobalt Hızlandırıcı HV Yüksek Viskozite
B Mavi İndikator LV Düşük Viskozite
D Dolgulu UV UV Absorber
FR Alev İlerletmeyen FT Fırça ve Rulo Uygulaması
LSE Düşük Strien Emisyonu TT Spray Application
ABP Amin Ön Hızlandırıcılı Renkli
WV Kış Versiyonu Şeffaf
SV Yaz Versiyonu Beyaz Jelkot
TE Teraftalik Asit W Beyaz Reçine
FRHI Alev ilerletmeyen Halojenli İzofitalik H Halojenli
FRH Alev İlerletmeyen Halojenli
Ambalaj

Sipariş vermek istediğiniz ambalaj ve nakliye biçimi ile ilgili satış bölümümüzden detaylı bilgi alabilirsiniz.