SİZ HAYAL EDİN, BİZ YAPALIM

Polres Polyester, 2003 yılında Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesin'de (GEPOSB) Sn. Adnan Bayramoğlu tarafından kurulmuş, Doymuş, Doymamış Polyester Reçine, Jelkot,Yapıştırıcı Pasta ve Pigment Pasta üreticisi olan yerli sermayeli bir şirkettir. Polres devamlılık gösteren ar-ge çalışmaları ile dünya polyester reçine pazarında rekabetçi bir üretici konumunda kendini kanıtlamıştır.

Üstün kalite, tutarlılık ve teknik destek konusundaki itibarımızı koruma kabiliyetimizi; kapsamlı üretim bilgimize, önde gelen reçine uzmanlarımıza ve proses mühendislerimiz ile yaptığımız işbirliğine ve daha önemlisi, firma olarak müşteri memnuniyetine odaklanmıza borçluyuz.

Üretim sürecinin her aşamasında kalite bizim için tek adımlık bir gelişme değil, aksine yaptığımız her şeyin merkezinde yer alan bir kavramdır. Ürün portföyümüzü sürekli olarak iyileştirme ve müşterilere yenilikçi çözümler sunmak amacıyla, araştırma ve geliştirmeye çok önem veren bir firmayız. Bugün sattığımız tüm reçineler tesisimizde üretilip kendi Ar-Ge laboratuvarımızda ve uzman Ar-Ge ekibimiz tarafından test edilmektedir.

Başarımızdaki en önemli faktörlerin başında gelen nitelikli ve eğitimli teknik personellerimiz, kompozit sektörünün tüm gereksinimlerine cevap vererek, sektöre yönelik en iyi çözümleri sunmaktadır.

Üretmek, hep yeni bir şeyler yapmak, geliştirmek her zaman için hedefimiz olmuştur. Marketin talebi üzerine 2007 senesinde kapasitemizi iki katına çıkarmak ve yeni makine yatırımında bulunmak için GEPOS bölgesinde arazi satın aldık. 2012 senesinde kapasitemizi 2000 tona çıkaracak yeni tesisimizi tamamen öz sermayemiz ile 2007 senesinde aldığımız şu anda bulunduğumuz fabrikamızın arazisi üzerinde aynı sanayi sitesinde kurduk. Bu tesiste doymuş, doymamış polyester reçine, jelkot ve pigment pasta üretimine her sene iç ve dış piyasanın talep artışından dolayı kapasitemizi artırarak devam ediyoruz.

İç ve dış piyasanın talepleri doğrultusunda kendi bünyemizde, kendi öz sermayemiz ile çok sıkı Ar-Ge çalışmaları yaparak ürünlerimizi asıl hedefimiz olan dış piyasalara tanıttık. Dış piyasanın talebi üzerine özel yeni ürünler geliştirdik. Bu çalışmalar sonucunda Polres Polyester özel ürünler üreterek kapasitesinin %85 ni ihraç eden bir firma olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Çevreye duyarlılık sadece bizim için değil, her şirket için bir zorunluluktur. Bizler ürettiğimiz tüm ürünlerin kalitesine önem verdiğimiz gibi aynı şekilde çevreye zarar vermeden çalışmak için gereken tüm önlemleri alan bir firmayız. Çevre,Şehircilik ve İklim Değişiklik Bakanlığının sıfır atık belgesine sahip olmamız da çevreye verdiğimiz önemin bir belgesidir.

Polres Polyester’ in iş felsefesinin özü, sadece bir tedarikçi değil, müşterilerimiz için uzun vadeli bir iş ortağı olmaya dayanmaktadır. Müşterilerimizin gereksinimlerini karşılamamız, tutarlı ve iyi kalitede ürünler üretmemiz, güvenilir bir tedarik ve hizmet sağlamamız dünya pazarında önde gelen birçok kompozit üreticisi için tercih edilen tedarikçi olmamızı sağlamıştır.